Ni är för härliga! Alla som bryr sig, ni som talar med mig via bloggen.
Annette som påminner mig om det jag skrev tidigare idag – att livet är gott! När jag senare under dagen gnäller om hur uttråkad jag är. Stina som tycker som Tor att jag inte ska tänka på allt jag inte gjort – utan på allt jag faktiskt gjort. Jenny, Svenarne, Karin, Annika och alla andra här hemma i Sverige. Syrran min. Ni läser och jag finns.
Och fyra visningar i USA idag – vilka där läser min blogg på svenska? Maranne? Jag blir så nyfiken. Johanna i Belgien och Lena på Cypern, Marianne eller Nada eller Mira i England, Rara på Filippinerna – tack för att ni finns där och ser mig.
Det är ju också helt klart att ju mer jag skriver – desto flera visningar blir det. Oavsett förmodligen om det jag skriver är särdeles intressant eller inte. Tack ni trogna och tack alla andra som kanske återkommer en annan dag. Nu är det godnatt för min del – tror jag i alla fall. Solen färgar himlen rosa – eller snarare molnen – och det är vackert. Jag kommer nog till ro i kväll med.
Tänk – Rosa kanter, bara för mig. Ett ögonblick i tiden – snabbt förbi…
Sov gott! /Sa
GillaGilla
Tack min vän – jag sov småningom, utan haiku. Dina rosa molnkanter ett ögonblick i tiden har jag med mig till nästa gång. God morgon!
GillaGilla